poniedziałek, 24 stycznia 2011

Jak założyć żłobek i klub dziecięcy - pozwolenia

 Miło mi donieść, że na portalu Biznes Wieszjak.pl ukazał się w dniu dzisiejszym mój artykuł poświęcony zakładaniu żłobków i klubów malucha.

Wszystkich zainteresowanych zapraszam do lektury:
Jak założyć żłobek i klub dziecięcy - pozwolenia

Czytaj więcej na www.temidajestkobieta.pl

5 komentarzy:

 1. Witam, widzę, że jest Pani dobrze zorientowana, więc być może odpowie mi Pani na nurtujące mnie pytania?? Kiedy (orientacyjnie) można się spodziewać, że nowa ustawa wejdzie w życie??? Czytałam projekt ustawy i nie wiem czy dobrze zrozumiałam... osobby, które prowadziły "klub malucha" przed wejściem ustawy w życie będą mogły funkcjonować na "starych zasadach" a raczej "bez zasad" ??? Bardzo proszę o odpowiedź i pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Wszystko zależy od senatorów czy skrócą vacatio legis.

  A kluby malucha działające dotychczas będą musiały się przystosować do nowych przepisów.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam, mam pytanie dotyczace kwalifikacji dyrektora zlobka.Jesli osoba taka posiada wyzsze wyksztalcenie a nie ma doswiadczenia w pracy z dziecmi ( rozumiem ze opieka nad wlasnymi dziecmi nie jest brana pod uwage?), to czy istnieje mozliwosc zrobienia jakiegos kursu? czytalam w projekcie owej ustawy o kursie 280 godz dla opiekunow ze srednim wyksztalceniem, czy tyle samo godzin obowiazywaloby dla osob z wyzszym wyksztalceniem i pretendujacych do bycia dyrektorem? a byc moze jesli osoba fizyczna zaklada zlobek to nie musi byc dyrektora?

  Z gory dziekuje za odpowiedz. Pozdrawiam

  Joanna

  OdpowiedzUsuń
 4. Owszem kursy będą. Ich forma i zakres będzie regulowana rozporządzeniem wydanym na podstawie ustawy więc trzeba jeszcze trochę poczekać.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Witam
  Chciałabym założyć klub dziecięcy i mam pytanie czy będąc właścicielką mogłaby również zajmować się opieką dzieci?
  I czy jeżeli nie spełniam żadnych z wymogów, czyli: nie jestem pielęgniarką, położną, nie mam doświadczenia w pracy z dziećmi ani wykształcenia pedagogicznego - czy po przejściu odpowiedniego kursu mogłabym wykonywać taką pracę? /zaznaczam, że zakończyłam studia wyższe tyt. mgr inż./
  Proszę o odpowiedź
  Ola

  OdpowiedzUsuń