sobota, 5 lutego 2011

Dzienny opiekun - pomysł na biznes dla przedsiębiorczej mamy (I)

http://www.flickr.com/photos/cubagallery/3691463597
W momencie, kiedy ustawa o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 wejdzie w życie dziećmi będą mogli zajmować się tzw. dzienni opiekunowie.

Kim będzie dzienny opiekun?

Będzie to osoba fizyczna zatrudniona przez gminę na podstawie umowy cywilnoprawnej (o świadczenie usług). Taka osoba będzie mogła opiekować się maluchami w wieku od 20 tygodni do trzech lat (w wyjątkowych przypadkach do ukończenia przez dziecko czwartego roku życia).Pod opieką dziennego opiekuna będzie mogło przebywać maksymalnie pięcioro dzieci.

Czytaj więcej na www.temidajestkobieta.pl

wtorek, 1 lutego 2011

Umorzenie składek na Fundusz Pracy za czas przebywania na urlopie wychowawczym

Czy przedsiębiorcza matka może ubiegać się o umorzenie składek do ZUS?
Kobieta prowadząca własną działalność pozarolniczą (gospodarczą) i przebywająca na urlopie wychowawczym w trakcie jej prowadzenia w okresie od 1 stycznia 1999 r. do 31 sierpnia 2009 r. obowiązana była w tym czasie opłacać do ZUS składki na Fundusz Pracy

Te Panie, które składek tych nie opłaciły lub opłaciły po terminie od dziś (tj. 1 lutego 2011 r.) do 1 sierpnia 2011 r. włącznie będą mogły starać się w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych o umorzenie niezapłaconych składek lub odsetek za zwłokę w opłaceniu składek.


Czytaj więcej na www.temidajestkobieta.pl