poniedziałek, 27 grudnia 2010

Urlop macierzyński w 2011 r.

Od stycznia 2010 r. obowiązują nowe przepisy o dodatkowych urlopach: macierzyńskim oraz ojcowskim.

Pracownicy (urlop macierzyński jest przywilejem osób zatrudnionych na umowę o pracę; mamy prowadzące działalność gospodarczą prawa do tego urlopu nie mają) w przyszłym 2011 roku będą mieli prawo do dodatkowego urlopu wynoszącego:
Czytaj więcej na www.temidajestkobieta.pl

8 komentarzy:

 1. Witam serdecznie,
  Ja i mąż prowadzimy swoje działalności gospodarcze.
  W lipcu mam termin porodu.
  W czerwcu chciałabym już zapłacić tą najwyższą składkę by móc otrzymać wysoki zasiłek macierzyński,czy jest Pani mi w stanie wyliczyć jaką wysokość składek powinnam odprowadzić ?
  pozdrawiam i z góry dziękuję.
  Mariola

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam,
  Oczywiście - mogę Pani wyliczyć potrzebne składki.
  Zapraszam tutaj - w zakładce znajdują się informacje jak uzyskać poradę indywidualną:
  http://temidajestkobieta.blogspot.com/p/porady-prawne-on-line.html
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam, urodze dziecko na przełomie sierpnia i września 2011, tak więc urlop macierzyński skończy mi się w 2012 roku. Pytanie mam takie: ile będzie mi przysługiwało dodatkowego urlopmu macierzyńskiego... 2 czy już 4 tygonie ? Serdecznie pozdrawiam i dziękuje z góry za odpowiedz.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeżeli zasadnicza część urlopu macierzyńskiego skończy się już w 2012 roku, to będzie można korzystać z 4 dodatkowych tygodni.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Witam serdecznie, z ciekawością wczytuję się w Pani blog, bo niewiele jest tak rzetelnych i na bieżąco aktualizowanych iformacji w tym zakresie w necie. Natomiast nie mogę znaleźć informacji na temat umowy zlecenia... czy przysługuje przyszłej mamie zasiłek macierzyński jeśli nie ma umowy o pracę, a tylko zlecenia? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Witam,
  zainteresował mnie wątek: "więc nadal biznesmamy będą miały szanse na tzw. "wysoki" zasiłek macierzyński".
  Czy może Pani podpowiedzieć, co należy zrobić, by na taki wysoki zasiłek móc liczyć? Prowadzę działalność od 3 lat, planuję ciążę, opłacam standardowe składki bez dobrowolnych chorobowych. Czy należy zawiesić płacenie składki chorobowej i następnie zadeklarować najwyższą? Na jaki czas przed porodem?
  Z góry serdecznie dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. Oczywiście mogę.
  Jak uzyskać poradę opisałam w zakładce porady prawne on-line, do której serdecznie zapraszam.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 8. witam, prowadze szkole tanca. jestem w ciazy. Osobiscie nie prowadze zadnych zajec. Instruktorzy maja swoje firmy i wystawiaja mi rachunki za wykonana prace. Mam dodatkowo dwie osoby na zleceniu i jedna na etacie. Czy przed porodem bede mogła, jako właściciel, osoba prowadzaca szkole, isc na zwolnienie lekarskie - płatne? I czy po urodzeniu maleństwa będę mogła isc na urlop macierzyński, oczywiscie dalej szkola funkcjonuje. Sa normalnie wpłaty od kursantow (przyjmuje je kasjerka), zajecia odbywaja sie.
  dziekuje za odpowiedz

  OdpowiedzUsuń